Další rok, další nový začátek

01.01.2024

V první den nového roku se loučíme s rokem 2023. Pro mnohé byl minulý rok zkouškou naší odolnosti a donutil nás čelit nepřízni osudu - osobně i globálně. V rámci jógové praxi a filosofie se říká, že těžké zkušenosti často slouží jako naši největší učitelé. Ale to neznamená, že by nebyly stále bolestivé a traumatizující a tak stále vyžadují náš soucit a uzdravení.

Jedním z nejlepších způsobů, jak pomoci vyléčit naše osobní zranění - a nakonec i naše kolektivní zranění - je stát se co nejprobuzenější verzí sebe sama. Procitnout. Nepodceňujte sílu, kterou máte k přispění posunu lidstva - každý z nás může něco změnit. 

Každý z nás může něco změnit sám u sebe a tím prakticky ukazovat a inspirovat své okolí. Nemusí to být nic velkého a náročného. Nemusí to vyžadovat velké vymýšlení. Naše touha a síla žít šťastný a spokojený život má své místo v nás. Každou myšlenku, kterou se rozhodneme myslet a zhmotnit, může vést k odhalení tohoto místa. Proto není třeba něco nového a více zajímavějšího si přát a hledat venku, mimo nás, ale pracovat na schopnosti se utišit a naslouchat sami sobě. A pak nechat své zářivé světlo v srdci, lidskost a radostný stav bytí šířit všude okolo nás.

Děkujeme, že na této cestě pokračujete s námi, ať už ve studiu s námi, nebo ve své pravidelné praxi či přispíváním ke kvalitnímu životu svého okolí. Víme, že není vždy snadné být člověkem, ale společně můžeme mít vliv na to, jak se posuneme vpřed a jak se nám bude dařit. Pamatujte, že nikdy na to nejsme sami.

Poděkujte si za to, že děláte něco dobrého pro sebe, protože to se vždy odrazí na vašem nejbližším okolí. Já také děkuji.

Ať jste v novém roce zdraví, klidní a šťastní! A daří se vám.

A pokud máte zvyk dávat si předsevzetí, jak se v jógovém světě říká, sankalpu, můžete si přečíst zamyšlení  na toto téme, od jedné z Jivamukti učitelek zde.

S radostí a úctou vždy, Naďa.