Popis lekcí

SPIRITUÁLNÍ BOJOVNÍK


Tato energická, celkově vyvážená praxe Vinyāsa sekvence, je vlajkovou lodí Jivamukti Yogy, která vás zve dovnitř, jako spirituálního bojovníka a zanechá vás nabité energií a pevně uzemněné.

Lekce je doporučena těm, kdo mají již nějakou zkušenost s jógou, těm, kteří nemají mnoho času na delší lekce, a protože je lekce v čase oběda, tak je i pro ty, kteří se chtějí v polední přestávce protáhnout a nabít se čerstvou energií do odpoledne. Tato lekce je svižná, vedená ve stylu Vinyāsa (plynulý pohyb spojený s dechem). Jednotlivé pozice jsou odříkávány s odpočítávaným dechem. Je zde minimum instrukcí pro provedení ásan. Lekce nabízí dobře složenou praxi, která obsahuje zahřívací část, zadání vyššího záměru, zpěv zvuku óm, surya namaskar-pozdrav Slunci, pozice ve stoji, rotace, balanční pozice, záklony, předklony a obrácené pozice. Také meditaci a závěrečnou relaxaci.

Proto je vhodná pro vás, kteří máte méně času věnovat se hlouběji jógové praxi, pro vás, kteří se chcete fyzicky "dostat do formy" a pro vás, kteří chcete pracovat na silné ásanové praxi a zařadit ji do zvládatelné, denní rutiny.

Tato lekce je vždy stejná, pevně daná sekvence, a tím, že se zavážete ke konsistentnímu, stálému a pravidelnému praktikování, dáváte si tak příležitost postoupit na úroveň mistra.

Prvních pár lekcí se mohou zdát nezvladatelné, ale s časem a pravidelnou praxí je postup nevyhnutelný.

75-ti minutová Jivamukti sekvence Spirituálního Bojovníka je kompletní lekce jógy, která transformuje, osvěžuje, dodává energii a zároveň uzemňuje a vede vás k vnitřnímu zkoumání hlubších, spirituálních aspektů vás samých


RESTORATIVNÍ JÓGA


Přijměte klid. Nechte se na moment ponořit. Hluboký nádech. Pomalý oddych. Tělo se noří do podlahy. Mysl se postupně uvolňuje a zklidňuje.Původ a Princip Restorativní Jógy"Relaxace je lékem proti stresu"Restorativní Jóga, také známa jako praxe "Odpočni a stráv", vychází z učení B.K.S. Iyengara.Vnáší hlubokou relaxaci a rovnováhu do obojího - mysli a těla.Jedna ze seniorských učitelek, Judith Lasater, která zpopularizovala Restorativní Jógu v USA, ji nazývá "aktivní relaxace."Pohodlí a potřeby praktikanta se docílí použitím pomůcek pro podporu těla v relaxačních pozicích.Spolu s pomůckami, které nabízí podporu, Restorativní Jóga používá gravitaci v asistování s relaxací a uvolnění napětí. Minimální světlo, ticho, teplo a přirozený nebo uklidňující dech se používají ke snížení podnětů a k udržení pokojné mysli a svalů.Restorativní Jóga je zklidňující praxe proti chronickému stresu a zchlému životnímu tempu momentálního světa.Podporující pozice a klidné dýchání nabízí hluboký odpočinek, který vyživuje systém orgánů a aktivuje parasympatický nervový systém (zažívání). Tento vyrovnává stresovou reakci těla "boj nebo útěk", tedy sympatický nervový systém.Restorativní Jóga nám dává čas a prostor pro sebe, umožňuje nám být, dává tělu možnost se vyléčit a mysli čas se zklidnit skrze relaxaci.Výhody praxe:

  • uvolňuje účinky chronického stresu
  • snižuje krevní tlak
  • vylepšuje spánek
  • vylepšuje zažívání
  • snižuje svalové napětí a celkovou únavu

Pomůcky jako jsou deky, bolstry, bloky a pásky jsou v praxi hojně používány a mají své místo a význam v každé pozici. Smysl praxe je najít pohodlnou pozici za pomocíipomůcek. To tělu umožní se uvolnit samo od sebe s minimálním nebo žádným úsilím.Nápověda Nemáte cítit protažení, ale spíše pocit uvolnění tak, jako byste mohli v pozici usnout.Pokud cítíte tah nebo protažení, pocit se jen zesílí a půjde oproti aktivní relaxaci.

VĚDOMÝ POHYB - MINDFUL MOVEMENT


Lekce bude směřována a vedena k pomalejšímu pohybu, ze kterého se můžeme mnohé naučit a dozvědět. V těle držíme napětí a tlaky, máme naučené, opakující se pohyby, zranění, která jsme měly, zanechala po sobě někde stopy a z toho vzešly určité vzorce pohybů.

V každé lekci se zaměříme na hlubší uvolnění a průzkum.

Lekce nebude nutně ve stylu vinyāsy.

Ale Pozdravy Slunce můžete očekávat.

Spíš se zaměříme na to, abychom si vědomým pohybem zviditelnili omezení a třeba i uvolnili, jak omezení, bolest, tak i nekomfort v těle a možná i mysli.

Lekce jsou zakončené relaxací a meditací.


Budeme používat pomůcky. Bloky, bolstry, pásky. Ty jso
u k dispozici ve studiu, ale pokud máte své, neváhejte si je přinést s sebou.