Úplněk ve znamení Blížence

07.12.2022

Jestli cítíte neklid a nervozitu, zkuste na chvíli zpomalit, zastavit a uvědomit si, odkud tento pocit, stav, vychází. Ať už to bude cokoliv, uznejte jak svoji lidskou část bytí, tak i část duše. Přesně tam se teď můžete nacházet. V rozporu s tím, co chceme, kým se cítíme být. Jak zajít ještě hlouběji do toho, co je nám známé, nebo o čem si myslíme, že známe? Jedním ze způsobů je skrze klid a dech a napojení se zpátky k sobě, jako by jste se potkali se starým známý. Naslouchejte s respektem, chovejte se k nim s respektem a ponechte místo pro rovnováhu.

Poslední úplněk tohoto roku. A znamení Blížence. Naše lidská stránka bytí a stránka duše. Na jednu stranu chceme, potřebujeme stabilitu a léčení, potravu a zázemí. Na druhou stranu víme, hluboko uvnitř, že vše je jen dočasné, že jsme už vyléčení a vše je tak, jak má být. Objevit rovnováhu mezi těmito dvěmi stavy, to je naše nynější příležitost.
Co potřebujete v tento čas, aby jste došli k uvolnění a puštění? Co vás bude motivovat, podpoří vás a nabije potřebnou energií?
Možná cítíte vztek a zlost. Pusťte je ven, nedržte je v sobě. Ne vždy musí být vše uhlazené a v řádcích. Pusťte své emoce ven, dejte jim volný průchod, uvolněte napětí v hrudníku, na srdci. Holt se někdy stane, že je situace silnější než my. A to je to, co nám dává lidskou tvář :-) Nebojte se vyjádřit zlobu a vztek, ať už vědomě či to prostě jen tak vypustíte ven. A příště, už budete vědět, můžete s nimi lépe pracovat a navigovat.
Buďte odvážní a repektujte sebe, své hranice, svoji zodpovědnost za své činy. Vše je praxe. Jednou to jde lépe, podruhé ještě o trochu lépe :-)
Důvěřujte svému instinktu. V józe často mluvíme a jdeme směrem ke flexibilitě, tolik chtěné pružnosti. Ne vždy to musí být pružnost těla. Ale flexibilita jako schopnost se adaptovat na situaci, ve které se nacházíme.
Život je mistrné balancování mezi našimi dvěma části bytí - lidské a duše. Balancování, vyživování a procházení zkušenostmi ve škole jménem Země a našeho života.