Úplněk v Raku

06.01.2023
pic credit: Forever Conscious
pic credit: Forever Conscious

Tento první úplněk v roce je skvělý čas zvážit způsoby, jak vnést do svého života více souladu. Potřebujete s tímto trochu pomoci? Zkuste si zapisovat do svého deníku... "Na konci dne je pro mě nejdůležitější..." a uvidíte, jaká inspirace se vám bude objevovat.

Toto je pro mě osobně hodně důležité...Nevyvíjet na sebe nátlak, nemusíme se hned rozhodnout nebo se k věcem zavázat. Zkusme pustit očekávání, že hned známe všechny odpovědi. Vyskoušejte na sobě, zda jste ok s tím, že nevíte. Zjistěte, zda můžete být v pořádku s tím, že pustíte potřebu ovládat a mít vše pod kontrolou.

Energie tohoto úplňku nás povzbuzuje, abychom zpomalili, upravili způsob, jakým přemýšlíme o věcech, a abychom trávili čas odhalováním skrytých pravd, které v nás mohou být pohřbeny. Nemusí to být hned jasné a zřetelné, ale i tak je to příhodný čas jít dovnitř, popřemýšlet a znovu se s sebou spojit, se všemi částmi, na které často zapomínáme.
Růst je nevyhnutelný. Vzdalujeme se od roku 2022 a už se noříme do roku nového a tento úplněk může pro nás sloužit jako katalyzátor. Nespěchejme, buďte k sobě mírní, vlny měsíce jsou zde pro nás, zůstaňte otevření tomu, kam vás vedou.


A jak se všemi nabídkami k předsevzetí a záměrů?

Pořád jsme spojeni s energiemi roku loňského, pokud to s vámi ještě nesouzní, stanovit si záměr, dát si předsevzetí, netlačte se do toho.
Místo toho využijte tento úplněk k zamyšlení nad uplynulým rokem, k uctění způsobů, jak vnést do svého života více souladu a nasměrovat jakoukoli citlivost do moudrosti, uvědomění a většího soucitu.
Pokud to ale cítíte, jako lehkou záležitost, jste připraveni, jděte s chutí do toho. Je jen na vás, kde se teď nacházíte, kam jdete a co jste připraveni pustit a v nést do svých životů.


Život je tady pro nás a my jsme jeho součástí, my jsme život. Nemá smysl hledat někde nějaký smysl, či význam, to co žijeme, to je náš smysl života. Buďme s ním, buďme v něm a kultivujme laskavost a vřelost srdce. 

"Naše cesta je o tom, být hlouběji zapojeni do života a přesto k němu být méně připoutáni." - Ram Dass

Přeji pěkný úplňkový den, s radostí a úctou vždy, Naďa.